Inteligentní bydlení

Líbilo by se vám bydlet v domě, který inteligentně reaguje na vaší přítomnost, denní nebo roční dobu či povětrnostní podmínky?

Co byste říkali tomu, kdyby se po vašem odchodu do práce či na nákupy automaticky zhasla všechna světla, utlumilo topení a například zatáhly žaluzie?

Napadlo vás někdy jak skvělé je mít možnost podívat se, jestli vaše děti po odchodu do školy zavřely okna, vypnuly počítač a zabezpečily dům, zatímco vy již sedíte v práci?

Vraceli jste se již někdy z půlky cesty na výlet, protože jste si nemohli vzpomenout, zda jste vypnuli žehličku a bojíte se požáru?

Chcete šetřit náklady na bydlení tím, že váš dům bude inteligentně řídit spotřebu všech energií?                        

Pokud jste si alespoň na jednu otázku odpověděli ano, vězte, že v moderní době, kdy na vás mluví pračka a vaše televize se dovede připojit k internetu, existuje i na všechny předchozí otázky řešení. Jenom se o něm u nás ještě tolik neví přesto, že v zahraničí se již stává standardem.

To řešení se jmenuje INTELIGENTNÍ INSTALACE a dovede řídit a koordinovat všechny subsystémy, které váš rodinný dům či byt obsahuje. Jedná zejména o osvětlení interiéru i exteriéru, vytápění, žaluzie či rolety, zabezpečovací systém či požární signalizaci ale také bazénovou technologii, zavlažovací systém a všechny další zařízení, které se byť i vzdáleně dotýkají elektřiny.

A jak to vlastně funguje? Všechny komponenty inteligentní instalace jako jsou například vypínače, čidla teploty nebo pohybu, regulace vytápění apod. mezi sebou komunikují pomocí digitálních zpráv a jsou tedy schopny se informovat navzájem o svém stavu a koordinovat své činnosti. Takže například zabezpečovací systém , když ho při svém odchodu na nákupy aktivujete, dá pokyn osvětlení, že není nutné svítit a vytápění aby snížilo teplotu v domě. Zároveň vás na displeji u východu upozorní, že jste nechali v podkroví otevřené okno a zeptá se vás, zda chcete otevřít garáž a vjezdovou bránu. Až odjedete, tak garáž i bránu zavře a zhasne osvětlení na příjezdové komunikaci. Když se budete vracet, bránu vám zase otevře a posvítí na cestu (samozřejmě jenom v případě, že bude tma). Po vstupu do domu vám systém sám rozsvítí tak, abyste tašky s nákupem mohli donést přímo do kuchyně.

Když pak budete vařit, společně s rodinou večeřet nebo si užívat domácí pohodu u dobrého filmu, stisknutím jediného tlačítka uzpůsobíte světelnou a tepelnou pohodu dané situaci. A pokud čekáte návštěvu, můžete jim rovnou od sporáku otevřít dveře a rozsvítit (samozřejmě až po té, co jste si na dotykové obrazovce ověřili, že návštěva je ta zvaná =)).

Večer, až půjdete spát, tak přímo ze své postele uspíte stisknutím jediného tlačítka i celý dům - zhasnete, utlumíte vytápění a zapnete elektronické zabezpečení.

Váš dům se jako správný hostitel probudí o něco dříve než vy, aby vám mohl udělat ranní vstávání co nejpříjemnější - rozsvítí chodbu a koupelnu na příjemně nízkou intenzitu, rozehřeje podlahu a spustí kávovar.

dorazíte do práce, můžete v klidu pomocí počítače zkontrolovat, jestli vaše děti před odchodem do školy všude zhasly, vypnuly všechny spotřebiče a dům zabezpečily, případně všechny tyto úkony udělat několika kliknutími myši.

Při odjezdu na dovolenou nebudete muset celý dům obcházet a kontrolovat, zda jste udělali všechny potřebné úkony pro vaši delší nepřítomnost. V průběhu pobytu na horách nebo u moře, vám určitě přidá na klidu, že budete mít svůj domov neustále pod kontrolou a při návratu si pustíte vytápění s předstihem, abyste se okamžitě mohli těšit plnému pohodlí.

Ovládací prvky

Kontakt

Future building systems Studentská 6202/17
Ostrava-Poruba
708 00
+420 603 884 633 info@futurebuilding.cz